מאמרים
 
 
ההבדל בין הדפוס הדיגיטלי לדפוס אופסט

ההבדל בין הדפוס הדיגיטלי לדפוס אופסט

שתי שיטות ההדפסה הנפוצות ביותר הן: דפוס דיגיטלי ודפוס אופסט. עליכם מוטלת הבחירה ביניהן, ולכן כדאי לדעת את היתרונות והחסרונות שלהן כדי שתוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה.

מבחינה עקרונית, דפוס דיגיטלי דומה להדפסה ביתית. זוהי שיטת הדפוס החדשנית ביותר. מכינים קובץ ממוחשב אשר נשלח למדפסת וממנה יוצא המוצר הסופי. כך אין צורך להשקיע זמן וכסף בהכנת פלטות (תהליך קדם דפוס). על כן דפוס דיגיטלי הוא אידיאלי להדפסה בכמויות קטנות. בנוסף, המדפסת הדיגיטלית מאפשרת להדפיס על משטחים בגדלים שונים, ממעטפות וגלויות ועד פוסטרים בגודל ענק. דפוס דיגיטלי מקצר תהליכים הקיימים בשיטות דפוס אחרות ומאפשר להדפיס פרטים משתנים על כל עותק.

עם זאת, הדפסת כמויות גדולות של עותקים בדפוס דיגיטלי הינה יקרה יחסית פר עותק.

דפוס אופסט. לדפוס האופסט יש גם יתרון כלכלי כאשר מדובר בהדפסת כמויות גדולות. אמנם הכנת הגלופה יקרה, אולם ברגע שהיא קיימת אפשר להריץ כמות גדולה של עותקים בעלות נמוכה משמעותית פר עותק. עם זאת, כל שינוי, ולו הקל ביותר, ידרוש הכנת גלופה חדשה. על כן נהוג להכין “העתק שמש” באיכות נמוכה יותר לשם ביקורת, כדי לוודא שלא חלו סטיות בשלב הכנת הקבצים לדפוס, למנוע שינויים לאחר הכנת הגלופה ולחסוך בעלויות.

דפוס אופסט מבוסס על הכנת פלטה – לוח אלומיניום דק – המודבקת לנייר ומעבירה אליו תערובות שונות של ארבעת צבעי היסוד, אשר ניתן ליצור מהם בשילובים שונים כל גוון אפשרי. כתוצאה מכך מושגת רמה גבוהה יותר של דיוק, והמוצר הסופי יהיה בדיוק כפי שהמעצב תכנן אותו ללא סטייה כלשהי בגוונים.

אז כיצד לבחור? המידע במאמר זה מעניק לכם את הידע המאפשר את הבחירה הנכונה, אולם חברתנו תדאג בכל מקרה להמליץ לכם על בית הדפוס וסוג הדפוס שייתנו לכם את התוצאות הטובות ביותר בעלות המשתלמת לכם.