מאמרים
 
 
עיצוב גרפי והכנה לדפוס

עיצוב גרפי והכנה לדפוס

אחד השלבים ההכרחיים בהפקת דפוס הוא עיצוב גרפי. מדובר בתחום העוסק בשילובם של טקסטים ותמונות עם דגש עיקרי על העברתו של מסר מסוים.

לטקסט האחיד של ההגדה של פסח, לדוגמה, מוענקים מאות עיצובים שונים. דוגמה נפוצה נוספת היא לוחות שנה לתלייה על הקיר שיש בהם אינספור אפשרויות לעיצוב גרפי.

ברור כי בהפקת דפוס יש חשיבות לא רק לתוכן המילולי אלא גם לצורה שבה הוא מוגש. עיצוב גרפי מוצלח יסייע לקורא לקלוט את המסר המילולי ולהבינו וייצור אצלו התרשמות חיובית. לעיצוב גרפי נודעת גם חשיבות למיתוגו של המוצר: האם הוא מנסה להיות דומה למתחריו או שונה מהם?

בשנים עברו נעשה העיצוב הגרפי בעבודה ידנית עדינה, אולם כיום העיצוב והעימוד של הפקות דפוס נעשה במחשב באמצעות תוכנות גרפיות שונות. המעצב משלב בתוך העיצוב תמונות ואיורים, בין שמקורם בקובץ דיגיטלי, בסריקה או ביצירה מחשבית עצמאית של המעצב.

על אף שילובו של המחשב, עיצוב גרפי הינו עדיין תהליך יצירתי המשלב טכנולוגיות מתקדמות עם אמנות שימושית. שימוש מושכל בעיצוב גרפי על מנת לתרגם את המסר שלכם בצורה ויזואלית עשוי להעניק לכם יתרון יחסי ניכר מול המתחרים. מעצב גרפי מיומן ומנוסה יכול לעצב כלים עסקיים שונים שישדרו מקצועיות ואמינות, והוא מהווה מרכיב חיוני בהפקת הדפוס שלכם. הוא גם יסייע לכם בבחירה נכונה של בית דפוס אמין ואיכותי אשר יוציא לפועל בצורה הטובה ביותר את הגרפיקה שנבחרה.

המעצב הגרפי חייב להשיב יחד אתכם על מספר שאלות, כגון: האם המסר המילולי והחזותי חד וברור? האם העיצוב מקל על הקריאה או מקשה עליה? האם כל האלמנטים השונים מתמזגים בצורה טובה, או שמא קיים עומס חזותי הפוגע בחדות הפרסום? בתשובות לשאלות אלה טמון ההבדל בין עיצוב מקצועי לחובבני.

עיצוב גרפי מקצועי ברמה גבוהה יספק לקורא תחושה של איכות. הלקוח נוטה להסתכל תחילה על הקנקן ולאו דווקא על מה שיש בו. על כן עיצוב גרפי איכותי ומוצלח מהווה תנאי הכרחי להצלחה של הפקת הדפוס שלכם.

הכנה לדפוס היא התהליך שבו מעצב גרפי עורך סימולציה של המוצר הסופי על צג המחשב, בודק, מתקן ומלטש אותו. איכותו של המוצר נקבעת הן לפי מידת השכלול של התוכנה הגרפית והן לפי עבודתו של המעצב. דיוק מרבי בפרטים חיוני להעברה מוצלחת של המסר.

תמונה מרשימה ומלוטשת של מגזין אינה מובנת מאליה. מאחורי הפקתה עומד בדרך כלל מאמץ יצירתי מתמשך של מעצב גרפי מקצועי המשתמש בתוכנות משוכללות המהוות את המילה האחרונה בתחום. אלו מאפשרות לו לעצב מכלול של אלמנטים גרפיים ברזולוציות גבוהות.

חברתנו מקפידה להעסיק מעצבים גרפיים איכותיים המשלבים יכולת מקצועית ודיוק בפרטים יחד עם רעיונות יצירתיים והבנת עולם השיווק. מעצבים אלה עובדים עם מיטב התוכנות הגרפיות כדי להבטיח לכם את העיצוב המנצח שיעביר את המסר שלכם בצורה היעילה והמוצלחת ביותר.